Pikniki i Eventy

Nasze Stowarzyszenie co roku angażuje się w Pikniki i Eventy Edukacyjne dla społeczności lokalnej, m.in. Piknik Białołęka Pożyteczna, Kalejdoskop Edukacyjny, Tydzień Obywatelski, II Warszawski Pozarządowy Tydzień Edukacyjny.

Piknik Białołęka Pożyteczna 2019 – Stowarzyszenie uczestniczyło w Pikniku Białołęka Pożyteczna, którego celem była prezentacja wszystkich białołęckich stowarzyszeń. Piknik odbywał się w Parku Picassa. W namiocie Stowarzyszenia Strefa Wzrostu dzieci i rodzice tym razem mieli możliwość stworzenia przepięknych, ogromnych baniek mydlanych, doświadczenia eksperymentów oraz tradycyjnie zabawy z chustą Klanzy.

Piknik Białołęka Pożyteczna 2018 – Stowarzyszenie uczestniczyło w Pikniku Białołęka Pożyteczna, którego celem była prezentacja wszystkich białołęckich stowarzyszeń. Piknik odbywał się w Parku Henrykowskim i miał formę rodzinnego wydarzenia z grą miejską. W namiocie Stowarzyszenia Strefa Wzrostu dzieci i rodzice mieli możliwość pogrania w gry planszowe rozwijające koncentrację uwagi i współdziałanie, stworzenia kreatywnych instrumentów, samodzielnego wykonania ciekawych eksperymentów i zabawy z chustą Klanzy.

Warszawski Pozarządowy Tydzień Edukacyjny – odbył się w październiku a działania w trakcie Pikniku były skierowane na prezentację działań wszystkich warszawskich stowarzyszeń działających na rzecz edukacji. Tydzień ten finansowany był z budżetu M. St. Warszawa – Biuro Edukacji a realizowany przez Fundację Szkatułka. W czasie Pikniku prowadziliśmy 3 warsztaty: Młody Naukowiec, czyli eksperymentujemy!, Warsztat Umiejętności Rodzicielskich oraz Rozwijamy się przez gry. Wszystkie Warsztaty prowadzone były w Studio Zajezdnia.